تبلیغات
layout©


ایمیل آرش حجازی
ahejazi@caravan.ir


آرش حجازی کیست ؟


قبل از آن که ندا آقا سلطان را همه ی دنیا بشناسند ، آرش حجازی را موسس انتشارات کاروان می شناختم و تنها کسی که اجازه ی ترجمه و نشر آثار پائولو كوئلیو را در ایران داشت اما حالا خیلی ها او را با تهمت و افترا به قتل ندا آقا سلطان و وب سایت فیلت شده اش می شناسند .

شاید اگر بگویم خیلی ها او را دیده اند دروغ نباشد حتی در ایران خودمان که کتاب خواندن رسم نیست . اگر ندیده ای ، می توانی اگر توانایی و دلش را داری یک بار دیگر فیلم قتل ندا را ببینی .

 

زندگی نامه ی آرش حجازی به روایت انتشارات کاروان :


تاریخ تولد : چهارشنبه 28/بهمن/1349

تحصیلات : دکترا

ملیت : ایرانی


 

آرش حجازی، روزنامه نگار، نویسنده، مترجم و پزشک است . او در 28 بهمن 1349 به دنیا آمد و در سال 1375 از دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل شد . موضوع تز دکترای او ، «تأثیر قصه گویی در درمان اختلالات اضطرابی کودکان» بود که با درجه‌ ای عالی از سوی دانشگاه پذیرفته شد .

 

او در سال 1373، رمان «اندوه ماه» را نوشت که با سرمایه شخصی و در تیراژ کم منتشر شد . سه سال بعد ، در سال 1376 ، او انتشارات  کاروان را تأسیس کرد و دو سال بعد ، پائولو کوئلیو ، نویسنده مشهور برزیلی و خالق کیمیاگر ، او را مترجم رسمی آثارش به زبان فارسی معرفی کرد .

 

در سال 1380، او سردبیری ماهنامه فرهنگی هنری «کامیاب» را بر عهده گرفت که پس از پنج شماره انتشار ، متوقف شد . پس از «کامیاب» حجازی ماهنامه «جشن کتاب» را منتشر کرد که بیست شماره منتشر شد و پس از آن قالب آن تغییر کرد .

 

او در سال 1383 ، ده سال پس از «اندوه ماه» رمان «شاهدخت سرزمین ابدیت» را منتشر کرد که در مدت کوتاهی مورد استقبال خوانندگان قرار گرفت و به چاپ هفتم رسید . «شاهدخت سرزمین ابدیت» در سال 1384 در فهرست نهایی نامزدهای جایزه «واو» و «منتقدان مطبوعات» قرار گرفت .

 

در سال 1388 ، رمان کی خسرو از آرش حجازی منتشر شد که بلافاصله با فروش چشمگیری مواجه شد.


ایمیل آرش حجازی
ahejazi@caravan.ir <-BlogPreviousPageLink->→
دهــــــــار

Home biography Archive ex. links

کــد کــَج شــُدَنِ تَصــآویر

Mr.Mustache

Mr.Mustache

Mr.Mustache

Mr.Mustache

Mr.Mustache

مدال رنگی

گرافی

محک؛ 
موسسه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان